Generator Fluo: Novi rezultati naših studenata

Studenti FEFA ostvarili su još jedan dobar rezultat na takmičenju za najbolju studentsku inovaciju, Generator Fluo, koje je organizovala Societe Generale banka. Tim koji čine studenti druge godine; Igor Bošković, Milica Jelikić i Jelena Skoko, plasirao se sa svojom IT aplikacijom MountainGuide među 20 najboljih inovacija na području Srbije!

Aplikacija koju razvijaju ima za cilj da planinarima i ljubiteljima prirode olakša pronalaženje planinarskih destinacija i vodiča u Srbiji, ali i šire. Uz pomoć nje, ljubitelji prirode će bezbedno i uz stručnu pomoć uživati u svojim avanturama, dok će vodiči i planinarska društva na lakši i brži način dolaziti do potencijalnih klijenata.  Takođe, MountainGuide može doprineti i razvoju planinskog turizma za koji Srbija ima izuzetan potencijal. Ponosni smo na naše studente i njihovo poznavanje oblasti digitalne transformacije.

2018-05-16T09:04:56+00:00 Tags: , , |