Proces odlučivanja u Evropskoj uniji
Knjiga "Proces odlučivanja u Evropskoj uniji" autorke Florons Šaltiel, u prevodu Dragoljuba Puzovića, objavljena je u izdanju FEFA i Zavoda za udžbenike aprila 2010. godine. Prezentacija knjige održana je u Francuskom kulturnom centru 22.4.2010, gde je govorila dr Ana S. Trbović, direktorka Centra za evropske integracije i javnu upravu FEFA i gospođa Luca Ester Kadar, direktorka za komunikacije Delegacije Evropske komisije u Beogradu.
Javna uprava i evropske integracije Srbije
FEFA je maja 2010. godine objavila knjigu ”Javna uprava i evropske integracije Srbije”, autora dr Ane S. Trbović, dr Dragana Đukanovića i mr Borisa Kneževića, koja služi i kao udžbenik za predmet ”Upravljanje javnim sektorom” na poslediplomskim studijama FEFA. U ovoj knjizi se proučava fenomen novog javnog menadžmenta kao jednog od najaktuelnijih i najsloženijih oblika reformi javne uprave u razvijenim zemljama, kao i u zemljama u tranziciji.
Na konferenciji za štampu u Vladi Srbije 2. oktobra 2009. predstavljena je knjiga "Efekti integracije Srbije u Evropsku uniju" koja sadrži sažetak istoimene studije FEFA u kojoj je učestvovalo 68 istraživača sa 26 institucija, kao i članke koji su prvobitno predstavljeni na godišnjoj konferenciji FEFA povodom Dana Evrope 9. maja 2009. Knjigu možete preuzeti
FEFA je u oktobru 2006. objavila ovu knjigu na bazi ugovora sa najprestižnijom izdavačkom kućom u svetu u oblasti menadžmenta i konkurentnosti Harvard Business School Press. Radi se o napoznatijem svetskom udžbeniku iz oblasti PREGOVARANJA:
FEFA je u oktobru 2007. objavila knjigu
FEFA je objavila knjigu prof. dr Andreja Vizjaka, potpredsednika AT KEARNEY-a, vodeće konsultantske firme u svetu, na srpskom jeziku:


