zasto placamo porez

Održana je prva radionica u ovom semestru: Zašto plaćamo porez i kuda ide naš novac?

U petak, 19. oktobra, održana je prva radionica za srednjoškolce u ovom semestru. Tema su bili porezi i put kojim se kreće naš novac o čemu je govorio Goran Radosavljević, profesor FEFA fakulteta.

Tim povodom, prof. Radosavljević je predstavio važne teme sa kojima se svakodnevno susrećemo, a koje često nisu dovoljno jasne. Slikovitim primerima, on ih je približio srednjoškolcima, a neke od njih bile su  – korisnost od plaćanja poreza, utaja poreza i siva ekonomija, važnost razumevanja poreza, različite vrste poreza, kao i ulogu države, Parlamenta, Vlade, MFin-a i MMF-a.

Važnost spomenutih tema i uopšte radionice “Zašto plaćamo porez i kuda ide naš novac”, prepoznalo je blizu 100 učenika iz deset srednjih škola, dok je FEFA imala čast da upozna nove generacije sa ekonomijom iz malo drugačijeg ugla.

Comments are closed.