Održana je prva radionica u ovom semestru: Zašto plaćamo porez i kuda ide naš novac?

U petak, 19. oktobra, održana je prva radionica za srednjoškolce u ovom semestru. Tema su bili porezi i put kojim se kreće naš novac o čemu je govorio Goran Radosavljević, profesor FEFA fakulteta.

Tim povodom, prof. Radosavljević je predstavio važne teme sa kojima se svakodnevno susrećemo, a koje često nisu dovoljno jasne. Slikovitim primerima, on ih je približio srednjoškolcima, a neke od njih bile su  – korisnost od plaćanja poreza, utaja poreza i siva ekonomija, važnost razumevanja poreza, različite vrste poreza, kao i ulogu države, Parlamenta, Vlade, MFin-a i MMF-a.

Važnost spomenutih tema i uopšte radionice „Zašto plaćamo porez i kuda ide naš novac“, prepoznalo je blizu 100 učenika iz deset srednjih škola, dok je FEFA imala čast da upozna nove generacije sa ekonomijom iz malo drugačijeg ugla.

2018-10-23T12:05:48+00:00 Tags: , , , |