Tim studenata prve godine FEFA pobedio na takmičenju fintek hakatona „Digitalizacija plastike“

Studenti prve godine FEFA, Nikola Lončarević i Stefan Petrović, u timu sa kolegama, studentima Računarskog i Elektrotehničkog fakulteta, pobedili su na takmičenju u digitalnim inovacijama, Fintech Hackathon.

Ove godine, takmičenje je nosilo naziv „Digitalizacija plastike“ , a cilj je bio da timovi studenata za samo 48 sati kreiraju prototip tehnološkog rešenja u oblasti finansija i bankarstva.

Takmičenje su organizovali Societe generale banka, kompanija Master Card i Centar za tehnološko preduzetništvo i inovacije, ICT hub.

Pobednički tim, u kojem su bili i studenti FEFA, kreirao je aplikaciju pod nazivom Me2U pay. Reč je o aplikaciji koja omogućava određenom fizičkom licu da sa svoje kartice obavi jednostavan i momentalan transfer novca na karticu drugog lica. Takođe, ova aplikacija pomaže i humanitarnim organizacicijama tako što olakšava slanje ličnih donacija skeniranjem QR koda. Za ovo inovativno rešenje, pobednički tim je nagrađen u novčanom iznosu od 2500 evra.

2018-05-27T23:21:09+00:00