Model WTO International – učešće u svetskom finalu

Dušan Brujić (na slici u sredini) je od 5. do 12. aprila, 2019. godine bio učesnik svetskog finala takmičenja Model WTO, koje je okupilo nekoliko desetina najboljih studenata iz svih krajeva sveta. Finale takmičenja je održano u Sent Galenu i Ženevi i ticalo se simulacije rada Svetske trgovinske organizacje. Studenti su imali priliku da pokažu svoje znanje iz oblasti međunarodne ekonomije, kao i pregovaračke veštine. Neki od univerziteta sa kojih su došli učesnici finala su University of Oxford, Stanford University, London School of Economics, McGill University, Stockholm University, University of Bologna, University of York, University of Toronto, National University of Singapore, Sciences Po Paris, University of Bern... U ovako oštroj konkurenciji, Dušan je bio u najužem krugu kandidata za nagradu najboljeg na takmičenju. Dušan Brujić je pravo da učestvuje u ovom finalu stekao pobedom na nacionalnom takmičenju, Model WTO Belgrade, održanom u Beogradu.