Prof. dr Goran Pitić predstavio rezultate projekta “FinPis”

Prof. dr Goran Pitić predstavio rezultate projekta “FinPis”

Prof. dr Goran Pitić, predsednik Saveta FEFA fakulteta, prisustvovao je predstavljanju projekta “FinPis” u Vladi RS.

Pilot projekat pod nazivom „Uključivanje finansijskog opismenjavanja u sistem obrazovanja i vaspitanja Republike Srbije“ ima za cilj da obuči nastavnike iz 34 škole širom zemlje kako bi implementirali ovaj program u nastavu i vannastavne aktivnosti. Time je obuhvaćeno 1.260 vaspitača i nastavnika i preko 15.000 učenika.

Tema konferencije za medije bilo je prvih šest priručnika, obuka nastavnika i digitalna platforma za neformalno finansijsko obrazovanje.

Prof. dr Goran Pitić, predstavio je neke od obrađenih tema u priručniku „Finansijska pismenost – pojmovnik“ i „Finansijska pismenost – zbirka zadataka“, koji su osmišljeni zarad pripremanja mladih ljudi sa situacijama iz svakodnevnog života: razumevanje novčanih tokova, bankarstvo, osiguranje, odgovornost prema štednji, potrošnji…”Podizanjem nivoa finansijske pismenosti kod mladih utičemo na pravilno razumevanje značaja novca, ali i drugih vrednosti od kojih će zavisiti kvalitet njihove budućnosti”, rekao je prof. Pitić.

Nazad

Slične vesti

Dan FEFA: Između algoritma i čoveka; informacije i autentičnosti

Dan FEFA: Između algoritma i čoveka; informacije i autentičnosti

U vremenu u kojem algoritmi sve češće predlažu šta ćemo gledati, slušati, kupovati, često ...
Una Topličić u finalu NBS takmičenja „Monetura”

Una Topličić u finalu NBS takmičenja „Monetura”

Naša studentkinja Una Topličić ostvarila je izuzetan uspeh učešćem na finalnom ...
Put od FEFA do Harvard Business School: intervju sa alumnistom Nikolom Lončarevićem

Put od FEFA do Harvard Business School: intervju sa alumnistom Nikolom Lončarevićem

Nikola Lončarević, bivši student FEFA fakulteta, nakon uspešno završenog mastera u Velikoj ...

Prijavite se na naš newsletter

Budite informisani o novim događanjima na univerzitetu