Dr Srđan Krčo je osnivač i direktor kompanije DunavNET koja se bavi dizajnom i implementacijom IoT rešenja i proizvoda za pametne gradove, poljoprivredu i industriju. Srđan ima preko 20 godina iskustva, stečenih radom na razvoju 3G telekomunikacionih mreža u Ericssonu, razvoju IoT tehnologija i rešenja u Evropi i svetu, kao i na brojnim međunarodnim naučno-istraživačkim projektima (programi FP7 i H2020). Trenutno vodi projekat TagItSmart iz programa H2020, u okviru kog se kreiraju IoT rešenja za proizvode masovne potrošnje uz pomoć štampanih senzora. Srđan je jedan od osnivača međunarodnog IoT Foruma, aktivni je član asocijacije AIOTI (Alliance for IoT Innovation), član organizacionog odbora međunarodne konferencije IoT week, kao i pokretač i organizator letnje škole senZations koja se od 2006. godine bavi IoT tehnologijama i primenama. Objavio je preko 70 radova u međunarodnim časopisima i konferencijama i petnestak patenata. Govorio je više puta na IoT skupovima širom sveta. U Irskoj je 2007. godine dobio nagradu Innovation Engineer of the Year. Od 2017. godine je vanredni profesor na FEFA fakultetu u Beogradu.
Kolačić je mali deo podataka koji se šalju sa web sajta i čuvaju se u korisničkom web pretraživanju dok korisnik pregleda web sajt. Kada korisnik pregleda isti web sajt u budućnosti, web sajt može sačuvati podatke u kolačićima kako bi obavestio web sajt o prethodnoj aktivnosti korisnika.
Poseta ovoj stranici može da generiše sledeće vrste kolačića.
Ovi kolačići su neophodni za omogućavanje kretanja po web sajtu i korišćenje njegovih funkcija, kao što su pristup bezbednim delovima web sajta. Bez ovih kolačića, usluge poput korpe za kupovinu ili e-naplate, ne mogu se pružiti.
Ovi kolačići prikupljaju informacije o tome kako posetioci koriste web sajt, na primer na koje stranice posetioci najčešće idu i šalju informaciju ukoliko dođe do neke greške. Ovi kolačići ne prikupljaju informacije koje identifikuju posetioca. Sve informacije koje ovi kolačići prikupljaju stoga su anonimne. Koristi se samo za poboljšanje rada web sajta.
Ovi kolačići omogućavaju web sajtu da pamti vaše odluke (kao što su korisničko ime, jezik ili region u kome se nalazite) i pružaju poboljšane, lične karakteristike. Na primer, web sajt može da vam pruži lokalne vremenske izveštaje ili vesti o saobraćaju čuvanjem u kolačiću region u kome se trenutno nalazite. Ovi kolačići se takođe mogu koristiti za pamćenje promena koje ste izvršili u veličini teksta, fontovima i drugim delovima web sajta koje možete prilagoditi. Oni se takođe mogu koristiti za pružanje usluga koje ste tražili, kao što su gledanje videa ili komentar na blogu. Informacije koje ovi kolačići prikupljaju mogu se anonimiti i ne mogu pratiti vašu aktivnost pregledavanja na drugim web sajtovima.
Ovi kolačići se koriste za isporučivanje reklama relevantnijih za vas i vaša interesovanja. Koriste se i za ograničavanje broja prikaza oglasa, kao i za merenje efikasnosti reklamne kampanje. Obično ih postavljaju reklamne mreže uz dozvolu operatera web sajta. Oni pamte da ste posetili web sajt i ove informacije dele sa drugim organizacijama, poput oglašivača. Često će ciljanje ili reklamni kolačići biti povezani sa funkcijama web sajta koje pruža druga organizacija.
Kolačićima se može upravljati putem postavki web pretraživača. Molimo vas da potražite pomoć pretraživača kako upravljati kolačićima.
Na ovom sajtu uvek možete uključiti / isključiti kolačiće na meniju „Upravljanje kolačićima“.
Ovim web sajtom upravlja: FEFA fakultet